tikban.com مرجع خرید بلیط هواپیما ارزان چارتر سیستمی

بلیط هواپیما

هرآنچه باید درباره ی بلیط هواپیما بدانید :

امروزه یکی از کار آمدترین و بهترین نوع راه های حمل و نقل، هواپیماها و راه های هوایی به شمار می روند.

اصولا تمام اشخاصی که برای مسافرت های خود از این نوع حمل و نقل استفاده می کنند از شرایط و قوانین آن آگاه هستند، اما ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا تمام نکات ریز مرتبط با سفرهای هوایی و بلیط هواپیما را برای شما شرح دهیم.

اولین قدم در هر سفر با هواپیما خرید بلیط می باشد، در این مرحله شما باید اقدام به رزرو صندلی کرده و با ارائه کارت شناسایی معتبر بلیط خود را خریداری کنید.

قابل ذکر است که بلیط هواپیما و کارت شناسی برای ورود به هواپیما نیز باید همراه شما باشند.

یکی دیگر از نکته های حائز اهمیت در خرید بلیط هواپیما آن است که شماره ی تماس خود را در هنگام صدور بلیط در اختیار متصدی فروش بگذارید تا اگر در برنامه ی سفر شما تغیرات احتمالی زمانی رخ داد برنامه ی پرواز به شما اعلام گردد.

حتما در حفظ و نگه داری از بلیط هوپیماs خود بسیار دقیق باشید تا در خطر مفقود شدن و سوء اسفاده قرار نگیرد، اگر این اتفاق رخ داد و بلیط هواپیمایی شما مفقود و یا دزدیده شد سریعا به نخستین دفاتر هواپیمایی بروید و اتفاق رخ داده را گزارش کنید تا طبق ضوابط برای شما بلیط جدید صادر و بلیط اولیه باطل شود.

شما باید یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید و اگر این زمان با تاخیر صورت گیرد بلیط شما بسته به مقررات غیبت مسافر باطل خواهد شد، قابل بیان است که اطلاعات کارت شناسایی شما در زمان ورود به هواپیما باید با اطلاعات مندرج در بلیط هواپیما یک سان باشد و درغیر این صورت شما از پرواز منع خواهید شد.

انواع بلیط هواپیمایی

در کل بلیط های هواپیمایی به دونوع بلیط سیستمی و بلیط چارتری تقسیم می شوند. قیمت های بلیط سیستمی متغیر نیستند و نیز در سه نوع دسته بندی می شوند.

  • بلیط هواپیما برای بزرگتر از 12 سال(بزرگسال-adult)
  • بلیط هواپیما برای 2تا 12 سال (کودک-child)
  • بلیط هواپیما برای کوچکتر از 2 سال (نوزاد-infant)

با توجه به دسته بندی ذکر شده به گروه های 2 تا 12 سال که نوزادان و کودکان هستند 50 درصد تخفیف تعلق می گیرد و قیمت این نوع بلیط سیستمی در سازمان هوایی کشور به تصویب رسیده است و از این روی کاملا ثابت می باشد.

بلیط چارتر نیز بلیط هایی هستند ارگان ها، سازمان ها و یا آژانس های مختلف قبل از پرواز تمام صندلی های آن را رزرو می کنند و از این روی آن نهاد ضامن تکمیل شدن ظرفیت آن پرواز محسوب می شود.قیمت بلیط های چارتر در فصول کم سفر و پر سفر سال متغیر است و نیز شرکت های هوایی برای این نوع بلیط های هواپیمایی خود تخفیفاتی را به آژانس های چارتری ارائه می دهند.

چگونه بلیط ارزان هواپیما خریداری کنیم

همان گونه که بیان شد بسته به نوع بلیط (سیستمی یا چارتری)، قیمت بلیط هواپیما متغیر هستند، البته قابل ذکر است که موارد دیگری نیز وجود دارند که تاثیر بسزایی بر قیمت نهایی هر بلیط می گذارند، از جمله این موارد میتوان لیست زیر را نام برد:

  • قیمت بلیط هواپیما بر اساس انواع کلاس های پروازی
  • قیمت بلیط هواپیما بر اساس زمان خرید بلیط هواپیما
  • بلیط دقیقه ی 90
  • خرید بلیط هواپیما از ایرلاین لوکاست
  • اخذ تخفیف بلیط هواپیما با توجه به شرایط تخفیف

در زیر به شرح تمامی این موارد می پردازیم:

بلیط هواپیما : انواع کلاس های پروازی

با در نظر گرفتن قوانین یاتا (سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی) نوع صندلی ها دارای رده بندی های مخلف و یا همان کلاس پروازی مختلف هستند که بر روی قیمت بلیط هواپیمایی تاثیر شایانی می گذارند و بدون شک هر چه خدمات اسوده تر و گسترده تر باشد قیمت بلیط بالا رفته و هرچه خدمات کمتر باشند قیمت بلیط هواپیمایی ارزان تر خواهد بود.

کلیه ی کلاس های پروازی برای تهیه بلیط هواپیما به شرح زیر می باشند:

درجه یک : فرست کلاس – first class یا F، این نوع پرواز ها به اصطلاح پرواز vip خوانده می شوند و کلیه ی خدمات آن در کابینی مجزا و کاملا شیک جدا از باقی مسافران ارائه می گردد که اغلب مشتریان اینگونه پروازها ثروت مندان می باشند.

درجه تجاری : کلاس تجاری – business class یا C، این کلاس که دومین نوع کلاس های پروازی به شمار می رود اغلب توسط بیزنس من ها و تجار احاطه می شود، صندلی های کلاس تجاری دو ردیفه و جلوتر از صندلی های اکونومی هستند و بعد از فرست کلاس، مهمانداران به این کلاس توجه بیشتری داشته و امکانات بیشتری را در اختیار آن ها قرار می دهند.

درجه اقتصادی : کلاس اکونومی – economy class یا Y، این کلاس اخرین نوع کلاس هوایی به شمار می رود که قیمت بلیط آن نسبت به سایر کلاس ها بسیار ارزان تر است و مسافران آن عموما افراد عادی هستند، قابل ذکر است که بیشترین صندلی های یک پرواز مطعلق به کلاس اکونومی می باشد.

تیک بان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را ارزان و راحت می کند. بهترین قیمت بلیط هواپیما و چارتر را ارائه می دهد. سامانه فروش بلیط تیک بان محصولی از شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ می باشد که امکان خرید بلیط چارتر و بلیط سیستمی هواپیما را میسر ساخته است. بلیط های چارتری: بلیط های لحظه آخری هواپیما هستند که بدلیل عدم تکمیل ظرفیت هواپیما و یا رزرو گروهی توسط چارتر کننده با قیمت پایین تر و ارزان تر عرضه می شوند. شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ با همکاری شرکای تجاری خود مجموعه ای از بلیط ارزان هواپیما با قیمت چارتری و سیستمی را برای عرضه بصورت آنلاین در سایت خود فراهم کرده است. بلیط های عرضه شده بگونه ای در دسترس قرار گرفته اند که امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما به صورت آسان، ارزان و مطمئن هواپیما توسط شما فراهم شود و گام نخست یک سفر به یادماندنی را تجربه نمایید. توجه داشته باشید در هرمرحله از استفاده و خرید که به سوال یا اشکالی برخوردید تیم پشتیبانی شرکت هفت اورنگ آماده پاسخگویی و مشاوره به شما جهت حل موضوع بوجود آمده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *